Havalandırma Fanı Ne İşe Yarar? Çeşitleri Nelerdir?

Blog Details

Havalandırma Fanı Nedir?

Halk arasında fan olarak bilinen aspiratörler, bir ortamın verimli bir şekilde sirkülasyona uğraması için en temel ekipman,havalandırma fanlarıdır.Havalandırma fanı,istenmeyen hava parçacıklarını,ortamdaki nemi,oluşan kokuları,dumanı bir iç mekandan dışarı atılmasında yardımcı olan elektromanyetik ürünlerdir.

Havalandırma Fanı Çeşitleri

Banyo havalandırma fanı içeride biriken nemli havanın nem derecesini düşürüp ortamın hava dengesini eşitlemeye yarayan bir sistemdir.

Tuvalet havalandırma fanı ortamda bulunan kötü havanın değişip yeni bir hava katmasına yardımcı olacak sistemdir.

Ahır havalandırma fanı içeride biriken kötü havanın fanlar sayesinde değişmesine yarayan havalandırma çeşitlerinden birisidir.

Atölye havalandırma fanı bulunan ortamda oluşan toz parçacıklarını,sağladığı sistemle dışarıya atıp onun yerine temiz havanın ortama girmesini sağlar.

Ayaklı havalandırma fanı,istediğiniz her yere taşınan pratik havalandırma fanı çeşididir.

Havalandırma fanı hız ayarı,ürüne ait olan fan kumandası ve hız anahtarıyla ürünü kendinize göre koordine edebilirsiniz.

Asma tavan havalandırma fanı,en çok kapalı alanlarda ve kasalarda kullanılmaktadır.

Havalandırma Fanı Ne İşe Yarar ?

Genellikle kapalı alanlarda ve kasalarda bulunan havalandırma fanları ortamdaki havanın değişmesine yarayan 3 veya daha fazla metal parçadan oluşan sistematik bir üründür.

Sıkça Sorulan Sorular

Havalandırma Fanı Ses Yapıyor Sebebi Nedir?

Havalandırma fanından çıkan olumsuz sesler büyük ölçüde fanlarda oluşan mekanik hareketlenmenin oluşturduğu titreşimden veya havanın ilerlerken havalandırma sistem parçalarına sürtünmesinden kaynaklanmakta olabilir.


Havalandırma Fanı Montajı Nasıl Yapılır?

Aldığınız havalandırma fanının ortama uygun olması gerekmektedir.Fan modelinin nereye olacağına karar havalandırma fanının nereye takılacağının ölçümleri alınıp not edilmelidir.Montajın uygulanacak yere havalandırma fanına uygun delik açılmalıdır.Aspiratörün(fanın) açılan deliğe yerleştirilip,montaj aparatının kulakçıklarını dışarıya doğru itiniz.Eğer var ise montaj sırasında kullanmanız gereken vida setlerini aspiratöre sabitleyiniz.


Havalandırma Fanı Nereden alınır?

Elektronik ürün satılan yerlerden temin edebilirsiniz.


Banyo havalandırma fanı nasıl takılır ?

Aldığınız havalandırma fanının üstünde bulunan takma aparatlarıyla kolayca takılır.


Havalandırma Fanı Fiyat Aralığı Nasıldır?

Havalandırma  fanı tipine göre değişen sistemlerimizde fiyat aralığımız 2.000-5.000 TL'dir.Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?
6 Oy Kullanıldı: Yazı Puanı 5

Önerilen Yazılar

TSE Belgeli Baca Sistemleri 22 May 2024

TSE Belgeli Baca Sistemleri

Güvenli ve verimli baca sistemleri için TSE belgeli hizmetlerimizden faydalanın. Uzman ekiplerimizle profesyonel montaj ve bakım hizmetleri sunuyoruz.

Devamını Oku
Soğutma Sistemleri 14 May 2024

Soğutma Sistemleri

Soğutma sistemleri çözümlerimizle tanışın! Enerjinizi ve konforunuzu arttırın.

Devamını Oku
Isıtma Sistemleri 14 May 2024

Isıtma Sistemleri

Isıtma sistemleri çözümleri sayesinde enerji verimli çözümlerle tanışın, tasarruf edin!

Devamını Oku
Isı Yalıtımı Hizmeti 14 May 2024

Isı Yalıtımı Hizmeti

Ev ve iş yerleriniz için üstün ısı yalıtım çözümleri sunuyoruz. Enerji maliyetlerinizi azaltın ve yaşam konforunuzu artırın!

Devamını Oku

Son Yazılar

Bir Yorum Yap